Yankı 40 Kırşehir Haber

YUNUS EMRE TÜRBESİ BAŞINDA ANILDI

YUNUS EMRE TÜRBESİ BAŞINDA ANILDI
459
09 Ekim 2019 - 17:03

Şiirleri dilden dile dolaşarak günümüze kadar ulaşan Büyük Türk Mutasavvıfı Yunus Emre, Ulupınar Köyü Ziyarettepe’de bulunan türbesi başında anıldı.

Kırşehir ve Aksaray Valiliklerince ortaklaşa düzenlenen törene Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Aksaray Valisi Ali Mantı, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Kırşehir İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Aksaray Jandarma Komutanı J. Alb. Fuat Anık, Kırşehir Emniyet Müdürü Murat Türesin, Aksaray Emniyet Müdürü Murat Kolcu, iki şehrin il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Yunus Emre Anıt Mezarının ziyaret edilmesi ve dua okunması ile başlayan programda Kırşehir ve Aksaray Valileri ile Belediye Başkanları birer konuşma yaptı. Yunus Emre’nin insan sevgisi ve hoşgörüsünün anlatıldığı konuşmalarının ardından Yunus Emre’yi temsil eden Devlet Tiyatroları Sanatçısı Osman Nuri Ercan tarafından katılımcılara alıç dağıtılarak şiirler okundu.

Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunun ilahi sunumu ve sema gösterisinin ardından Çilehane’nin ziyaret edilmesi ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.