Yankı 40 Kırşehir Haber

YERLİ OTOMOBİLE KIRŞEHİRLİ DAMGASI

YERLİ OTOMOBİLE KIRŞEHİRLİ DAMGASI
1.988
10 Temmuz 2019 - 18:47

Almanya’da yaşayan gurbetçi işadamı hemşerilerimizin elektrikli yerli otomobil üretmek için çalışmalara başlaması Kırşehirliler tarafından heyecanla karşılandı.

Almanya-Duesseldorf kentinde yaşayan ve bu şehirde yaptıkları menkul ve gayrimenkul danışmanlığının yanı sıra bölgenin en büyük hastanesini işleten ESİ Holdingin sahipleri Kamanlı hemşerimiz Çetin AY ve oğlu Taner AY Türkiye’de yerli elektrikli otomobil üretmek için girişim başlattılar.

Bu konuda birçok basın kuruluşunda yer alan haberler üzerine Yankı40 Haber olarak bilgisine başvurduğumuz işadamı Taner AY; “Devletimizin yürüttüğü titiz çalışma ile Türkiye’de milli ve elektrikli otomobilin üretilmesi için her türlü altyapı hazırlandı. Gelişen Türkiye’nin bu konuda gösterdiği gayret her türlü takdirin üstündedir. Biz ülke olarak her türlü aracı üretecek bilgi birikimine, altyapıya ve sermayeye sahip bir milletiz. Her ne kadar yurt dışında büyüyüp yaşamış olsak da kalbimizde vatan ve millet sevgisi hiçbir zaman eksilmemiştir. Bu anlayışla, bizde ülkemizde elektrikli yerli otomobil üretimine talip olduk. Gerekli çalışmaları da hazırladık. Bu konudaki üst düzey görüşmelerimiz devam etmektedir,” dedi.

Bu iş için yatırım yeri olarak Adana ilini seçtiklerini belirten Taner AY, tüm yatırımcılar bilir ki yatırım yerinin seçilmesinde en önemli etkenlerden birisi de ulaşım konusudur. Adana bu açıdan müsait bir il konumunda bulunuyor. Hem hava hem de deniz ulaşımına sahip bir bölgemiz. Bu açıdan planlamamızı buna göre yapıyoruz. Ama memleketimiz Kırşehir’i de unutmuyoruz ve ikinci etapta Kırşehir’e yatırım yapmayı planlıyoruz, şeklinde konuştu.

Biz de Yankı 40 Haber olarak, Almanya Essen Eyaleti bölgesinde yatırımları ile hemşerilerimizin gurur kaynağı olan Çetin AY ve oğlu Taner AY’ı tebrik ediyor, yatırımlarının hayırlı olmasını diliyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.