Yankı 40 Kırşehir Haber

YAZ SPOR OKULLARI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

YAZ SPOR OKULLARI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
494
30 Haziran 2019 - 16:28

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri ile Engelliler İl Spor Merkezleri, bilindiği adıyla Yaz Spor Okulları açılış programı gerçekleşti.
Ahi Stadyumunda gerçekleştirilen törene Vali İbrahim Akın, Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, daire müdürleri, çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin’in yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından yaz spor okullarına kayıt yaptıran gençlerimiz çeşitli gösteriler sundular. Programda ayrıca, Sayın Valimiz ve beraberindeki protokol tarafından çeşitli branşlarda düzenlenen müsabakalarda derece yapmış gençlerimize ödülleri de verildi.
Vali Akın, programın sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Amacımız, ruhen ve bedenen güçlü gençler yetiştirerek geleceğimize sağlam adımlarla ilerlemektir. Gençlerimizi donanımlı, bilgili, erdemli, sporcu bireyler olarak geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Yaz tatili döneminde gençlerimiz bol bol kitap okumanın yanında spor da yaparak sağlıklarını koruyacaklar. Bu vesileyle, yaz Spor Okullarının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Yaz Spor Okulları Açılış Programı, Vali Akın’ın çocuklarla yakından ilgilenip çocuklar tarafından gerçekleştirilen çeşitli gösterileri izlemesi ve bazı spor branşlarında onlara eşlik etmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.