Yankı 40 Kırşehir Haber

YASAKLARA UYMAYAN 10 KİŞİYE PARA CEZASI

YASAKLARA UYMAYAN 10 KİŞİYE PARA CEZASI
1.267
25 Mart 2020 - 11:05

Kırşehir’de, koronavirüsle mücadele kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlardan yasağa uymayan 10 kişiye para cezası uygulandı.

Alınan bilgilere göre, çalışması yasaklanan iş yerleri ve dışarı çıkması kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin takibi için il merkezi ve ilçelerde ekipler oluşturularak çalışmalar yapıldı.

Getirilen yasaklamaların ardından 780 işletmeyi de denetleyen ekipler yasaklara rağmen sokağa çıkan 65 yaş üstündeki 10 kişiye para cezası uyguladı.

Öte yandan, Ankara’da yaşlı bir kişiyi videoya alıp korkutan M.T.E.’ye 15 gün ev hapis ve salgından sonra haftada iki gün huzurevini ziyaret etmesi cezası verildi.

M.T.E. isimli şahıs, çektiği videoda kendisini polis olarak tanıtarak sokağa çıkma yasağını delen 65 yaş üzerindeki ve adının İhsan olduğu öğrenilen bir vatandaşa “Yasak var, neden dışarı çıktın? Normalde sana ceza yazmam gerekiyor ama bu seferlik affediyorum” dediği görülüyor.

Videoyu çeken kişinin dalgacı tavrı, sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da tepkisini çekti. Bunun üzerine, harekete geçen Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanıp hakkında işlem başlatılan şahsa Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği 15 gün evinden çıkmamasına hükmetti.

Hakimlik ayrıca yaşlı vatandaşı videoya çekerek paylaşan kişinin ikametine en yakın huzurevini de haftada iki gün ziyaret etmesine karar verdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.