Yankı 40 Kırşehir Haber

YARDIM MELEKLERİ KIRŞEHİRLİLERE MİNNETTAR

YARDIM MELEKLERİ KIRŞEHİRLİLERE MİNNETTAR
1.018
21 Şubat 2020 - 8:36

Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu: Hayır işlerini yaparken Ahi şehri Kırşehir’de gönlü ve eli açık cömert hemşerilerimizin desteğini görmek bizleri mutlu ediyor.

Ülkemiz genelinde başta eğitim olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Türkiye Yardım Sevenler Derneği 92. yaşına ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği üzerine 19 Şubat 1928 tarihinde kurulan ve kurulduğu günden beri ülkemizin her köşesinde gönüllülük esasıyla önemli hizmetler yürüten Türkiye Yardım Sevenler Derneği 1965 yılından bu yana Kırşehirli ihtiyaç sahiplerine destek veriyor.

Derneğin kuruluşunun 92. Yılı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret eden Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, Yankı40 Haber sitemize yaptığı açıklamada, insana insanca yardım etme gayretinde olduklarını söyledi.

Kamu yararına çalışan bir dernek olduklarını ifade eden dernek başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, “Direktifleri ile kurdurduğu derneğimizin faaliyetlerini yakından takip eden Mustafa Kemal Atatürk, yapılan özverili çalışmalardan da etkilenerek  “Büyük varlık ve faziletleri unutulmamış Türk kadınlarına ayağa kalkarak hürmetlerimizi göstermeliyiz. Türk kadını yoksul olamaz. Türk kadını bizatihi bir varlıktır’ diyerek derneğe Yardım Sevenler Derneği adını vermiştir. Atamızın el yazısı ile belgelediği bu sözleri dernek üyeleri ve Türk kadınları olarak gururla taşımaktayız.” dedi.

Kırşehir’de kurulduğu 1965 yılından itibaren elde ettikleri kıt imkanları en çok ihtiyacı olana vermenin gayretinde olduklarını belirten Dernek Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, “Kurulduğu günden bugüne kuruluş amacından taviz vermeden çalışmalar yürüten derneğimiz, üniversite öğrencilerine burs vermenin yanında okul ve yurt yapımına destek olmakta ihtiyaç sahiplerine gıda, giyecek, yakacak ve sağlık yardımlarında bulunmaktadır. Bu güzel işleri yaparken Ahi şehri Kırşehir’de gönlü ve eli açık cömert hemşerilerimizin desteğini görmek bizleri mutlu ediyor. Başta Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız olmak üzere desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen ilimiz yöneticilerine, bağışçılarımıza ve gönüllü olarak bizlerle çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Faaliyetlerinin tamamını gönüllülük esasına bağlı olarak yürüttüklerini belirten dernek başkanı Büyüksaraçoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Kırşehir’de derneğimizin 140 üyesi var. Üyelerimizle birlikte mantı büküyor, baklava ve su böreği gibi hamur işleri yapıyor, gözleme pişiriyor, yazma ve oya işlerinin yanı sıra süs eşyaları üreterek satıyoruz. Bu şekilde elde ettiğimiz yardımları başta eğitim olmak üzere birçok konuda durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. 92 yıldır bu gönüllü hizmeti yürüten herkesi şükranlarımızı sunuyorum.”

Ülkemiz genelinde 92, ilimizde ise 55 yıldır faaliyet gösteren Yardım Sevenler Derneği, Kuruluş Yıldönümü kapsamında çeşitli faaliyetler yürütüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.