Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİLİKTEN “CHP GRUBA POLİS ENGELİ” İDDİASINA YANIT

VALİLİKTEN “CHP GRUBA POLİS ENGELİ” İDDİASINA YANIT
5.153
31 Ağustos 2020 - 14:15

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamak için parti binasından Cacabey Meydanına meşaleleler eşliğinde yürümek isteyen CHP’li gruba polis müdahale etti, CHP Milletvekili Metin İlhan’a yaşanan arbede de kendisine polis tarafından tekme atıldı” haberlerine karşı Valilikten yazılı açıklama geldi.

Yapılan Basın Açıklamasında, CHP İl Başkanlığınca sunulan dilekçe ile 30 Ağustos günü Atatürk Anıtına çelenk sunmak üzere Valilikten izin talebinde bulunulduğu, yapılan değerlendirme neticesinde doğrudan halk sağlığını tehdit eden Koronavirüs salgınıyla mücadele koşulları göz önünde bulundurularak bu etkinliğe izin verilmediği belirtildi.

İzin verilmemesine rağmen 30 Ağustos günü saat 13:00’te 100 civarında kişinin katılımıyla Atatürk Anıtına çelenk konulduğu ifade edilen açıklama şu şekilde devam etti: “Fener Alayı düzenlenmesi konusunda Valiliğimize herhangi bir başvuru söz konusu olmamıştır. Bununla birlikte yine 30 Ağustos günü saat 21:30’da Fener Alayı düzenleneceğine dair sosyal medyada çağrı yapıldığının görülmesi üzerine içinde bulunulan pandemi süreci nedeniyle kesinlikle izin verilmeyeceği yönünde Sayın Milletvekiline, İl Başkanına ve Belediye Başkanına sözlü bildirimde bulunulmuştur. Tüm bu bildirimlere rağmen pandemi kurallarına da uyulmadan il teşkilatı önünde toplanılmış ve ana caddeye çıkılarak yürünmek istenmiştir. Caddeye çıkışı önlemek üzere emniyet güçlerimizce barikat oluşturulmuş ve topluluğun caddeye çıkması önlenmiştir. Topluluğun barikatı aşmak için güvenlik güçlerimizin üzerine yürümesi sonucu oluşan kargaşada Sayın Milletvekili Metin İlhan’a polis tarafından tekme atıldığı iddia edilmiştir. Elde edilen görüntülerin incelenmesi ve yine elde edilen tüm bilgilerin değerlendirilmesi neticesinde; polisin sayın vekile tekme attığına dair bir durum kesinlikle söz konusu değildir, dolayısıyla tekme atıldığı iddiası mesnetsiz ve iftira niteliğinde bir iddiadan ibarettir. Bu pandemi sürecinde olağanüstü bir gayret ve özveriyle görev yapan ve yapmaya devam eden emniyet teşkilatımıza yöneltilen bu haksız iddia ve itham son derece üzücüdür. Zira 30 Ağustos Zafer Bayramı hepimizin bayramı olduğu gibi polisimizin de bayramıdır.

Bu vesileyle bir kez daha tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.