Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ’DEN ESNAFLARA KORONAVİRÜS UYARISI

VALİ’DEN ESNAFLARA KORONAVİRÜS UYARISI
6.167
06 Ağustos 2020 - 11:16

Kontrollü sosyal hayata geçilmesi ile birlikte yükselişe geçen koronavirüs salğınına tedbirler arttırılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun denetimlerin arttırılması yönünde verdiği talimat gereği Valiler ve Kaymakamlar başta olmak üzere tüm kurumlar harekete geçti.

Tedbirlerin eksiksiz olarak uygulanması amacıyla Vali İbrahim Akın, Oda Başkanları ile Koronavirüse karşı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ve esnaf odaları başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın, “kontrollü sosyal hayat dönemine geçilmesine bağlı olarak şehirlerde hareketliliğin arttığını belirterek son dönemde buna bağlı olarak salgın hastalıkta bir artış eğilimi görüldüğünü söyledi.

Kontrollü sosyal hayat döneminde vatandaşlarımızın rehavete kapılması sonucu salgının yayılmasını önlemek amacıyla insanlarla birebir etkileşim içerisinde bulunan esnafların desteğine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Vali İbrahim Akın; “Salgın hastalıktan korunmanın en önemli 3 kuralı maske, mesafe ve temizlik olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızdan bu kurallara uymakta hassasiyet göstermelerini bekliyoruz,” dedi.

Vatandaşlarımızı Koronavirüse karşı dikkatli olmaya, rehavete kapılmamaya davet ettiklerini, bunun için de esnafların desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Vali Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kontrollü sosyal hayat dönemine geçince toplumda bir rehavet oluşmaya başladı. Ancak tehlike henüz geçmiş değil. İnsanlarımız esnaflarımızdan hizmet alıyor. Esnaflarımızın hizmet verirken Sağlık Bakanlığımız bünyesindeki Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallardan oluşan rehbere uymaya özen göstermeleri gerekiyor. Salgın hastalıkla mücadele topyekûn bir mücadele ile atlatılabilecek bir süreçtir. Bu konuda da esnaflarımızdan destek bekliyoruz. Bu süreci el birliğiyle atlatacağımıza inanıyorum.”

Toplantı, Covıd-19 salgının ilimizde geldiği nokta ile bu konuda alınan ve alınması gereken önlemler ile ilgili değerlendirmelerde bulunulması ile sona erdi. Ayrıca, bugün itibariyle İçişleri Bakanlığı’nın talimatı gereğince Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın da katılımı ile sıkı denetimler yapılacağı öğrenildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.