Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINDAN 30 AĞUSTOS MESAJI

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINDAN 30 AĞUSTOS MESAJI
5.599
29 Ağustos 2020 - 9:48

Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayımladılar.

Vali İbrahim Akın, Kırşehirlilerin bayramını kutladığı mesajında Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında başlayan büyük taarruzun, milletin ve ordunun verdiği eşsiz mücadele sonucunda zaferle sonuçlandığını belirtti.

Bu zaferle milletin her ne pahasına olursa olsun hürriyetinden ve istiklalinden taviz vermeyeceğini dünyaya gösterdiğini vurgulayan Vali İbrahim Akın, tarihten silinmek istenen Türk milletinin küllerinden yeniden doğduğunu, yurdun düşmandan temizlendiğini ifade etti.

Cumhuriyetin kurulduğu andan bugüne kadar genç nesillerin elinde her geçen gün daha da güçlendiğine dikkat çeken Vali Akın, mesajında şunları kaydetti: “Milletimiz, istiklal mücadelesinde olduğu gibi bugün de ülkemize yönelecek tehditlere karşı her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Nitekim güvenlik güçlerimizin ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla sınırlarımız içinde ve dışında terör örgütlerine ve onların uzantılarına karşı yürüttüğü mücadele bunun en güzel göstergesidir. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere zaferi bizlere armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise mesajında,
“30 Ağustos, Anadolu halkının yokluk içinde olmasına rağmen tüm çaresizliklere karşın inanç ve kararlılıkla, emperyalist güçlere diz çöktürebileceğinin en önemli göstergesidir. Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, mazlum milletlerin mücadelesine örnek olan, emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı olarak nesilden nesile aktarılan bu zafer; bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısıdır.
Din, dil, ırk, ayrımı gözetmeden, bağımsızlığımıza göz dikmiş düşmanlara karşı büyük bir inanç ve kararlılıkla özgürlük mücadelesi veren ülkemizin yazdığı bu büyük zaferin coşkusunu yeniden yaşıyoruz.” sözlerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.