Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ İBRAHİM AKIN’IN “ANNELER GÜNÜ”MESAJI

VALİ İBRAHİM AKIN’IN “ANNELER GÜNÜ”MESAJI
859
09 Mayıs 2019 - 12:41

Toplumun en küçük yapıtaşı olan aile kurumunun inşasında önemli rol üstlenen değerli annelerimiz, karşılıksız sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve merhamet duygularının en güzel kaynağıdır.

Bizleri dünyaya getiren, sevgiyle besleyip büyüten, en güzel erdemleri bizlere aşılayan, her zaman iyiliğimizi ve mutluluğumuzu isteyen annelerimiz, hayattaki en büyük desteğimiz, rehberimiz, öğretmenimiz ve zenginliğimizdir.

Hayat boyunca taşıdığı büyük sorumluluklarla birlikte üstlenmiş olduğu annelik görevine tüm varlığını adayan annelerimiz, dünyanın en güzel, en temiz ve en masum duygularını taşırlar. Hangi sosyal statüde yaşarsa yaşasın, hangi ırk, din, dil ve mezhebe sahip olursa olsun tüm anneler yüreklerinde taşıdıkları sevgi, merhamet, iyilik, doğruluk ve sabır gibi erdemlerle çocuklarını hayata hazırlamakta, geleceğe uzanan yolda bizlere ışık tutmaktadır.

Yapılan ilmi araştırmalar göstermektedir ki çocukların hayatla aralarındaki en güçlü bağ anneleridir. Sıcak bir aile ortamında anne sevgisini tadarak büyüyen her çocuk tüm kötülüklerden korunduğu gibi çevresine sevgi dolu bakabilmekte, daha uyumlu ilişkiler kurabilmektedir.

Bu nedenle bizlerin hayat tecrübesi edinmesinde önemli bir yer tutan değerli annelerimizin kıymetini bilmeli, her zaman sevgi ve hürmet göstermeli, ebediyete intikal eden annelerimizi hayırla yâd etmeli, devletimizin bütünlüğü, milletimizin birliği için canlarını bu vatana feda eden aziz şehitlerimizin annelerini de daima şükran ve minnetle anmalıyız.

Bu duygularla, yüreğinde taşıdığı sonsuz sevgi ve sabırla her zaman baş tacımız olan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.