Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ İBRAHİM AKIN’DAN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI

VALİ İBRAHİM AKIN’DAN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI
507
08 Kasım 2019 - 8:31

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V)  dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili’ni tüm İslam Âlemi olarak dualarla idrak edeceğiz.

Bildiğiniz üzere, Sevgili Peygamberimiz doğmadan önce insanlık âlemi inanç ve ahlak bakımından büyük bir gaflet içerisinde bulunuyordu. İşte böyle bir zamanda Sevgili Peygamberimiz dünyaya gelmiş, tüm insanlığı hak din olan İslam ve kutsal kitabımız Kur-an’ı Kerim ile buluşturarak bizlere sevginin, huzurun, barışın, kardeşçe yaşamanın ve güzel ahlakın kapılarını aralamıştır.

Hz. Muhammed; doğumundan ölümüne kadar ahlakı, yaşayışı, söz ve davranışları ile bizlere örnek olmuş, tüm insanlığı doğru yola sevk etmek için sonuna kadar mücadele vermiştir. Nitekim O’nun sayesinde cahilliğin ve zulmün kol gezdiği cehalet asrı, zaman içerisinde saadet asrına dönüşmüş, hak din olan İslamiyet büyük bir hızla yayılmıştır.

O’nun mucizelere mazhar olan doğumu, Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir sevgi ve özlemle anılmaktadır. Bu mübarek gecede okunan mevlitleri dinlemek, O’nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz Müslümanların Peygamberimize olan engin sevgi, saygı ve bağlılığının bir ifadesidir.

Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri görmek, O’nun her biri öğüt niteliğindeki hadislerine uymak, sünneti üzerine yaşamaya çalışmak dünya ve ahiret mutluluğumuz için anahtar niteliğindedir. Yüce Rabbimizin rahmetine ve bağışlamasına ermenin yegane yolu, Peygamberimizin bizlere gösterdiği yoldan gitmektir.

Bu duygularla; Mevlid Kandili’nin başta Kırşehirli hemşerilerim olmak üzere bütün İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını; ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini diliyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.