Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ HALK PAZARINDA DENETİMDE

VALİ HALK PAZARINDA DENETİMDE
1.580
14 Nisan 2020 - 10:02

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Halk Pazarına giderek Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirleri denetledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar ile Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’nın da yer aldığı incelemesi sırasında pazar esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Vali İbrahim Akın, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı alınan tedbirlere herkesin uymasını istedi.
Alınan tedbirlere uyulmamasının vaka sayısını arttırdığını, salgının yayılmasını önlemenin en etkin yolunun sosyal mesafenin koruması ve zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamak olduğunu hatırlatan Vali Akın, “Bilindiği gibi vatandaşlarımız pazarlarda ve marketlerde yoğun olarak bir arada bulunuyorlar. Bizler de salgının bu alanlarda yayılmasını önlemek için pazar yerlerinde tezgâhlar arasına mesafe konulması, vatandaşlarımızın birbirine yakın durmamaları, pazar yerlerine maskesiz girilmemesi, sebze meyvelerin poşetlenmiş şekilde satılması gibi tedbirler aldık. Vatandaşlarımız bu kurallara ne kadar uyarsa bu sıkıntılı süreci o kadar kolay ve kısa sürede atlatırız.” dedi.
Ayrıca, hafta sonunda sokağa çıkılmama konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı Kırşehirlilere teşekkür eden Vali Akın, vatandaşlardan alınan tedbirlere uymalarını istedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.