Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN’IN “YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI” MESAJI

VALİ AKIN’IN “YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI” MESAJI
420
13 Haziran 2019 - 11:01

Gençlerimizin geleceği için büyük önem arz eden Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
Bilindiği üzere 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 14 Haziran 2019 tarihinde öğrencilerimizin karnelerini alması ile sona erecektir. Tüm öğrencilerimiz bir yandan karnelerini alarak yaz tatiline girmenin heyecanını yaşarken lise son sınıfta olan öğrencilerimiz de hafta sonu gerçekleştirilecek üniversite sınavını başarılı bir şekilde geçirmenin gayreti içerisinde olacaklardır.
Gençlerimiz, gelecekte hedefledikleri mesleğe ulaşmak ve hedefledikleri üniversitede okumak için bütün bir yıl boyunca sınavlara sıkı bir şekilde hazırlandılar. Ders çalışırken aynı zamanda motivasyonlarını da yüksek tutmak için ayrı bir çaba sarf ettiler.
Bu zorlu süreçte gerek öğretmenlerimiz gerekse velilerimiz öğrencilerimizin planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerinde, heyecanlarını üzerinden atarak sınava hazırlanmaları noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar. İnanıyorum ki tüm öğrencilerimiz, çalışmalarının neticelerini sınava yansıtarak başarılı olacak ve emeklerinin karşılığını alacaklardır.
Geçmiş yıllarda yapılan sınav sonuçlarına göre öğrencilerimiz, ilk sıralarda yer alarak Kırşehir’i eğitimde ülkemizin marka kenti haline getirmişlerdir. Son yıllarda üniversitemizin imkânlarının her geçen gün artması sayesinde ilimizin üniversite tercihinde de ön sıralarda yer alması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.
Nitekim her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda büyük bir başarı elde edeceğine ve eğitimdeki başarı çıtamızı daha yükseklere taşıyacağına inanıyorum.
Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü bir sınavda başarılı olmak için sınava sıkı bir şekilde hazırlanmak, sınav stresiyle başa çıkmak ve dikkatin dağılmaması için sessiz ve sakin bir ortamda sınava girmek oldukça önemlidir. Sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması amacıyla ilgili kurumlarımız tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Sınav günü gürültü kirliliğinin yaşanmaması amacıyla değerli vatandaşlarımızın da aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyor, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.