Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN’DAN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

VALİ AKIN’DAN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET
547
03 Eylül 2019 - 9:58

Vali İbrahim Akın, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada ilimizin zengin kültürü ve turistik değerlerinin tanıtılması için yürütülen çalışmaları önemsediklerini söyledi.

İlimizin zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu ifade eden Vali Akın, “Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi Ahiler diyarı, birçok tasavvuf erlerinin ve gönül insanlarının memleketi Kırşehir, zengin kültürünün yanı sıra özellikle Selçuklu dönemine ait çok önemli eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu kültürü ve tarihi eserleri koruyarak gelecek nesillere aktarmak büyük önem taşıyor. İlimizde kültür ve turizm alanlarında yapılan çalışmaların yakın takipçisiyiz. Özellikle sahip olduğumuz termal kaynaklar sağlık turizmine kazandırılmalıdır. Amacımız Kırşehir’i daha tanınır, turizmde daha çok ziyaretçiyi ağırlayan bir şehir haline getirmektir.” dedi.

Vali Akın’ın ziyareti, göreve kısa bir süre önce atanan İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır’a görevinde başarılar dilemesi ve çalışmaları hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.