Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

VALİ AKIN’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
3.740
21 Haziran 2020 - 11:35

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali İbrahim Akın, genç nesillerin sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma gibi pek çok insani ve örfi değerleri ilk önce anne ve babasından öğrendiğini belirttiği mesajında ailenin temel direği olarak görülen ve varlığı ile güven ve huzur sağlayan kıymetli babaların, büyük sorumluluklarla özveriyle ailesi için çalıştığını söyledi.

Babaların sevgisi, fedakârlığı ve merhameti ile can yoldaşı, evlatlarının gözünde ise her türlü zorluğun üstesinden gelen, onları iyiye ve doğruya sevk eden bir yol gösterici olduğunu ifade eden Vali İbrahim Akın, babaların engin tecrübe ve nasihatlerinden istifade edildiğini vurguladı.

Vali İbrahim Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Babalarımız fikirleri ve tecrübesi ile hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ailenin birliği ve düzeni için her türlü sıkıntıya göğüs geren babalarımızın en büyük arzusu bizleri vatanı ve milleti için çalışan topluma faydalı bireyler olarak görmektir. Anne ve babaların evlatları üzerindeki hakları çok fazladır. Onlara hürmet göstermek, her zaman şefkatle yaklaşmak yüce dinimizce en üstün faziletlerden birisi sayılmaktadır. Bu sebeple babalarımıza karşı duyduğumuz sevgi ve saygıyı sadece bu özel günle sınırlamamalı, her zaman gönüllerini hoş tutmalı, rızasını kazanmak için gayret göstermeliyiz.

Bin bir güçlükle yetiştirdiği evlatlarını vatanımıza şehit veren babalarımız başta olmak üzere tüm babalarımızın özel gününü içtenlikle kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini diliyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.