Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN VE İL PROTOKOLÜ, ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ

VALİ AKIN VE İL PROTOKOLÜ, ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
447
03 Haziran 2019 - 13:00

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokolü şehitliği ziyaret etti.

Arife gününde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, jandarma ve emniyet teşkilatı mensupları ile şehit yakınları katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali Akın ve il protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.

Şehitli ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Akın, rahmet ve mağrifet ayı olan Ramazan ayının son gününe gelerek Ramazan Bayramına erişmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Bayramlarda yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığını belirten Vali Akın, “Ramazan Bayramı arefesinde şehitlerimizi ziyaret ederek onlara dualar ettik. Onların bizlere emanetleri olan aileleri ile yine burada bir araya geldik. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzuru ve birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Bu vesileyle, bütün Kırşehirli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bayramın huzur ve güven içerisinde geçmesi için ilgili kurumlarımız ile bütün tedbirlerimizi aldık. Ramazan Bayramı programımız Ahi Evran Külliyesinde, bayram namazına müteakiben olacaktır. Tüm Kırşehirlileri bayramlaşmaya davet ediyorum. Ayrıca, bayramlarda artan trafik yoğunluğunda vatandaşlarımızdan yolculuklarda dikkatli olmalarını, can ve mal kaybı yaşanmaması için trafik kurallarına uymasını istiyoruz.” dedi.

Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki program, Vali Akın ve diğer protokolün şehit kabirlerini gezerek kabirlere karanfil bırakması ve şehit aileleriyle sohbet etmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.