Yankı 40 Kırşehir Haber

Vali Akın Toplum Sağlığı Merkezini Ziyaret Etti

Vali Akın Toplum Sağlığı Merkezini Ziyaret Etti
445
20 Şubat 2019 - 17:51

Vali ibrahim Akın, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Kırşehir Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Merkez Sorumlu Hekimi Dr. Funda Uçaçan’dan bilgiler alan Vali Akın, Sağlıklı Hayat Merkezi birimlerini de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Sağlıklı Hayat Merkezinde vatandaşlarımıza sağlık alanında en iyi hizmetin verilmesi için gayret ettiklerini ifade eden Valimiz Akın, vatandaşlarımızın merkezde verilen sağlık hizmetlerinin tamamından ücretsiz olarak yararlanabileceklerini söyledi.
Kırşehir Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde birçok alanda sağlık hizmeti verildiğini belirten Vali Akın, “Bilindiği gibi devletimiz sağlık konusuna önem verip bu alanda önemli yatırımlar yapmaktadır. Sağlıklı Hayat Merkezinde de toplum ve aile sağlığından çocuk sağlığına kadar birçok alanda sağlık hizmeti verilmektedir. Merkezde sigara bırakma ünitesi, Verem Savaş Dispanseri, yabancı uyruklu polikliniği, ağız ve diş sağlığı tedavi birimlerinin yanı sıra hekimlere ve ailelere yönelik çeşitli eğitimler de verilmektedir. Obezite ile mücadele için diyetisyenler, çocuklarımıza yönelik gelişim ve florvernik uygulaması, ÇEKÜS birimi gibi hizmetler de mevcut. Vatandaşlarımız, tam anlamıyla aktif bir şekilde çok yönlü sağlık hizmetinin verildiği merkezden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Ayrıca merkezde danışmanlar ve uzman rehberler aracılığıyla gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak eğitimler de veriliyor.” dedi.
Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Sağlık Hizmetleri Başkanı Serdar Duru ve Merkez Sorumlu Hekimi Dr. Funda Uçaçan ve merkez hekimlerinin yer aldığı ziyaret, Vali Akın birimleri tek tek gezerek tedavi gören hastalarla sohbet etmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.