Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN “REHBER ÖĞRETMENLERE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR”

VALİ AKIN “REHBER ÖĞRETMENLERE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR”
442
06 Mart 2019 - 16:27

Vali İbrahim Akın, Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda merkez ve merkeze bağlı köy okullarında görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi.
Toplantıda konuşan Vali Akın, öğrencilerimizi her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutmada rehber öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi.
Öğrencilerin hem dersleri ile ilgili hem de normal hayattaki sorunları ile ilgili yardım almalarında rehber öğretmenlere ihtiyaç duyduğunu belirten Vali Akın, “Devletimiz öğrencilerimizi internet oyunları dahil olmak üzere her türlü bağımlılıktan kurtarmak ve uzak tutmak için yapılan çalışmalara önem veriyor. Bizler de eğitimde marka kent olan Kırşehir’de çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutma konusunda yürütülen çalışmaları ciddiyetle takip 1xbet mobil . Öğrencilerimizi olumsuz davranışlardan uzak tutma konusunda rehber öğretmenlerine çok iş düşmektedir. Okullarda öğrencilerle birebir görüşme yaparak sorunlarını dinleyen rehber öğretmenlerinin eğitim hayatında önemli bir yeri var. İlimizde eğitim çıtasının arttırılması, eğitim kalitesinin yükseltilmesi öğrencilerimizin iyi bir şekilde geleceğe hazırlanmasından geçmektedir. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin ahlaklı, bilinçli, değerlerimizi bilen ve saygı duyan bireyler olarak yetişmesinde hepimize önemli görevler düşüyor. Çoğunlukla ailesi dağılan çocuklar suça daha eğilimli oluyor. Aile sevgisinden yoksun kalan çocuklar kendini toplumda yalnız hissediyor. Çocuklarımıza hiçbir zarar gelmesini istemeyiz, ancak onları farklı davranışlara iten durumlar olabiliyor. Sizler okullarda özellikle bu öğrencilerimizle yakın temas halinde olun, sorunlarını dinleyin. Öğrencilerimizin sorunları rehber öğretmenlerimizin fark etmesiyle gün yüzüne çıkabiliyor. Son derece önem verdiğimiz bu konuya sizlerin hassasiyet göstermeni istiyorum.” dedi.
Toplantı, Vali Akın’ın rehber öğretmenleri ile değerlendirmelerde bulunup fikir alış-verişi yapması ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.