Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN RAHMALAR VE PALANGIÇ KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ AKIN RAHMALAR VE PALANGIÇ KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ
624
26 Nisan 2019 - 17:27

Vali İbrahim Akın, Mucur ilçesine bağlı Rahmalar Köyünü ziyaret ederek köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Ziyaretinde Rahmalar Köyü Muhtarı Ali Kaya ve köylüler tarafından karşılanan Vali Akın’a Mucur ilçe yöneticileri ve bazı daire müdürleri eşlik etti.
Programında, yapımı tamamlanan ve kılınan Cuma namazı ile ibadete başlayan Rahmalar Köyü Şeyh Edebali Cami açılış merasimine katılan Vali Akın, köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelerek sohbet etti.
İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından konuşan Vali Akın, “Camiler inancımız gereği olarak Müslümanların toplandığı, buluştuğu, ibadet ettiği yerlerdir. Bir diğer yandan da camilerimiz, minarelerimiz, ezanlarımız İslam’ın sembollerindendir. Köyümüzdeki caminin eski olmasından dolayı yeni bir cami yapılmasında karar alınmış. Bu yeni caminin köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dolayısıyla, köylerimizdeki eksiklikleri imkânlar doğrultusunda gidermeye çalışıyoruz. Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yüksek tutmaktır. Bu vesileyle, köylerimize götürdüğümüz hizmetlerin devam edeceğini belirtiyor, herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali Akın, daha sonra Mucur’a bağlı Palangıç Köyü yakınlarında bulunan ve çıkarılan tuzun birçok alanda kullanıldığı Tepesidelik Tuzlasında incelemelerde bulundu.


Ziyaretinde yetkililerinden tuz ocağı hakkında bilgiler alan Vali Akın, işletmenin ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkı sağladığını söyledi.Vali Akın ziyareti, tuz mağaralarında yaptığı inceleme ve çıkarılan tuzlar ile bu tuzların kullanım alanları ile ilgili bilgiler alması ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.