Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ AKIN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU
852
11 Nisan 2019 - 11:01

Vali İbrahim Akın, Hürriyet İlkokulu, Öğretmen Ayşegül-Musa Kurukafa Anaokulu, Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Lisesi’nde incelemelerde bulundu.
İlk olarak Hürriyet İlkokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Hüsnü Gökçınar’dan bilgiler alan Vali Akın, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Vali Akın, ayrıca ilimizde göçmen çocukların eğitim gördüğü Ömer Aydın İlkokulu’nun yıkılması nedeniyle Hürriyet İlkokulu içerisinde eğitim-öğretim gören göçmen öğrencilerin sınıflarını gezerek Okul Müdürü Yüksel Kurt’tan öğrencilerin durumu hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra, aynı mevkide bulunan Öğretmen Ayşegül-Musa Kurukafa Anaokulu’na geçen Vali Akın, Okul Müdürü Emre Tosun’dan bilgiler aldı ve öğretmenlerle kısa bir görüşme yaptı.


Vali Akın, son olarak aynı binada yer alan Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerinde Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bayram Beroje ve Kırşehir Lisesi Müdürü Ali Demir’den bilgiler alan Vali Akın, sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulundu.
Sınıflarda öğrencilere hedeflerini soran ve onlarla deneyimlerini paylaşan Vali Akın, “Derslerinizde başarılı olduğunuzdan şüphemiz yoktur, ancak okul hayatı dışında çeşitli hobileriniz olsun. Sosyal hayatta da aktif olun, sosyalleşin. Sosyal hayatta etkin olmak sizlerin iş hayatınıza da olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Derslerinizin yanında kendinizi geliştirecek etkinliklerde bulunun. Yabancı dil öğrenmeye gayret edin ki öğreneceğiniz yabancı bir dil gelecek hayatınızda sizlere oldukça faydalı olacaktır. Amacımız sizleri bilgili, donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak. Yürüttüğümüz çalışmalarla ilimizin eğitim kalitesini daha da yükseltme gayretindeyiz. Bu vesileyle, hepinize derslerinizde başarılar diliyor, öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyaretler, Vali Akın’ın okul binalarında incelemelerde bulunması ve öğretmenlerle yaptığı toplantılar ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.