Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN, LGS ŞAMPİYONLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

VALİ AKIN, LGS ŞAMPİYONLARINI ÖDÜLLENDİRDİ
578
28 Haziran 2019 - 13:51

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Liselere Geçis Sınavında (LGS) tüm sorulara doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan ve Türkiye genelinde 1. olarak dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
Öğrencileri makamında kabul eden Vali Akın, yaptığı konuşmada, öğrencilerin ülke genelinde dereceye girmesinin kendilerini gururlandırdığını belirtti.
Öğrencilerimizin elde ettikleri bu başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini ve eğitimde marka kent olan ilimizde eğitime yapılan yatırımların sınavlarda alınan başarılı sonuçlarla kendini gösterdiğini dile getiren Vali Akın, “Öğrencilerimiz Zeynep Öz ve Mehmet Enes Yıldız, LGS’de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde dereceye girdiler. Öğrencilerimizi, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azimle ve aynı kararlılıkla çalışarak yeni başarılara imza atacaklarına inancımız tamdır.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, öğretmenler ve öğrencilerin ailelerinin de yer aldığı ziyaretin sonunda Vali Akın, öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.