Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN KAR KIŞ DEMEDEN YATIRIMLARI İNCELEDİ

VALİ AKIN KAR KIŞ DEMEDEN YATIRIMLARI İNCELEDİ
629
27 Şubat 2019 - 21:03

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, soğuk havada yağan kara aldırmadan makamında oturmadı ve devletin kimsesiz çocuklara ve yaşlılara yönelik yatırımlarını inceledi.

Vali İbrahim Akın, yapımları tamamlanan Erkek Çocuk Evleri Sitesi ile Osman Yalçınkaya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Ziyaretlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Alptekin Demir ve ilgili yetkililerden bilgiler alan Vali Akın, hizmet binalarını tek tek gezerek odaları inceledi.
İnceleme ziyareti sırasında konuşan Vali Akın, devletimizin koruması altındaki çocuklarımız ile Huzurevinde kalan yaşlılarımıza yönelik ilimizde yapılan bu çalışmaların önemli yatırımlar olduğunu söyledi.
Amaçlarının kimsesiz çocuklarımıza ve yaşlılarımıza daha iyi şartlarda yaşam imkânı sunmak olduğunu belirten Vali Akın, “Yapımı tamamlanan ve yakın zaman sonra hizmete girecek olan 40 kapasiteli Erkek Çocuk Evleri Sitesinde 13-18 yaş arasındaki kimsesiz erkek çocuklarımız kalacak. Yetiştirme Yurdu iken yıkılarak bu hizmet modeline dönüştürülen sitede, çocuklarımız sosyal-kültürel ve sportif etkinlikler yapacaklar.

Yine, yapımı tamamlanarak açılışa hazır hale gelen ve bu yıl hizmete girmesi planlanan Osman Yalçınkaya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilk etapta gündüzlü yaşlı birimi hizmete açılacak. Yaşlılarımız evlerinden alınıp burada bakımı ve rehabilitasyonu yapıldıktan sonra tekrar evlerine bırakılacaklar. 100 kişi kapasiteli ve oldukça modern şekilde inşa edilen Huzurevinde yaşlılarımız için çeşitli etkinlik salonları da mevcut. Amacımız, kimsesiz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, yaşlılarımızı rahat ettirmek. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünden hareketle hizmet ediyor, devletimizin şefkat ellerini koruma altındaki çocuklarımıza ve Huzurevinde kalan yaşlılarımıza hissettirmeye çalışıyoruz.” dedi.
Vali Akın ziyareti, yeni yapılan Huzurevi hakkında Kurum Müdürü Arif Atak ve yöneticilerden bilgiler alarak odalarda ve birimlerde yaptığı incelemeler ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.