Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN VE EŞİ ENGELLİLERLE İFTARDA BULUŞTU

VALİ AKIN VE EŞİ ENGELLİLERLE İFTARDA BULUŞTU
412
14 Mayıs 2019 - 8:24

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Engelsiz Yaşam Merkezinde düzenlenen iftar programında engelli kardeşlerimizle bir araya geldi.

Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen iftar yemeğinin ardından konuşan Vali Akın, Ramazan ayının güzel bir akşamında engelli kardeşlerimizle aynı ortamda iftar yapmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Engelli kardeşlerimizin tedavilerinin yanı sıra sosyal aktivitelerde bulunmaları konusuna önem verdiklerini belirten Vali Akın, “Engelli olmak hayatta hiçbir şey için engel değildir. Burada kalan her yaştaki engelli kardeşlerimiz çeşitli kurslarla becerilerini geliştiriyor, bakımları en iyi şekilde yapılıyor ve devletin sunduğu tüm imkânlardan faydalanıyorlar. Bakıma muhtaç engelli kardeşlerimize daha sağlıklı bir ortamda yaşama imkânı sunmak için gereken çalışmaları yapmaktayız. Fırsat buldukça engelli kardeşlerimizle bir araya geliyor, yüzlerini güldürmeye gayret ediyoruz. Bugün de böylesine mübarek bir zamanda onlarla iftar yapmak istedik. Bu vesileyle bütün engelli kardeşlerimize sağlıklı, mutlu ömürler diliyorum.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara ve eşi Münüre Baykara, Bakım Merkezi Müdürü Arif Atak, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve kurum yöneticilerinin yer aldığı iftar programı, yapılan duanın ardından Vali Akın ve eşinin engellilerle yakından ilgilenmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.