Yankı 40 Kırşehir Haber

VALİ AKIN BAHAR ŞÖLENİNDE ÇOCUKLAR İLE BULUŞTU

VALİ AKIN BAHAR ŞÖLENİNDE ÇOCUKLAR İLE BULUŞTU
441
28 Nisan 2019 - 20:34

Vali İbrahim Akın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce organize edilen piknikte kimsesiz çocuklar, engelli vatandaşlarımız ve Huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.

Güzler Piknik Alanında gerçekleştirilen şenlik programına Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ve çocukları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara ve eşi Münire Baykara, kuruma bağlı birim müdürleri, devletimizin koruması altındaki çocuklarımız, sosyal hizmetlere bağlı ünitelerde kalan engelli kardeşlerimiz, Huzurevinde kalan yaşlılar ve kurumların personeli katıldı.

Piknik alanında çocuklarla tek tek ilgilenen ve etkinliklerine katılan Vali Akın, yaptığı konuşmada, kurumun çatısı altında yer alan, korunmaya ve bakıma muhtaç bütün vatandaşlarımızın bugün burada düzenlenen etkinlikte buluşmasının ‘bir aile’ olduğumuzun göstergesi olduğunu söyledi.

Kimsesiz çocuklarla, engelli kardeşlerimizle ve yaşlılarımızla sık sık bir araya gelerek onların yanında olduklarını onlara hissettirmeye çalıştıklarını belirten Vali Akın, “Devletimiz, korunmaya ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza gereken desteği vermekte, bizler de onlara yakın ilgi göstererek hayatlarını mutlu bir şekilde sürdürmeleri için çalışmalar yürütmekteyiz. Onlarla buluştuğumuzda sorunlarını ve taleplerini dinliyor, sorunlarına çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde, il müdürlüğümüzce güzel bir program düzenlenmiş ve bütün çocuklarımız, engellilerimiz ile Huzurevi sakinlerimiz piknik şenliğinde buluşmuş. Bu anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kimsesiz, korunmaya ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek, bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Program, Vali Akın’ın çocuklarla, gençlerle, engelli vatandaşlarımızla ve yaşlılarla yakından ilgilenerek etkinliklerine katılması ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.