Yankı 40 Kırşehir Haber

VAKIFLARDAN RAMAZAN YARDIMI

VAKIFLARDAN RAMAZAN YARDIMI
1.376
01 Mayıs 2020 - 12:20

Kadim medeniyetimizin iyilik ve yardımseverlik merkezleri olan vakıflar, Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor.

Tüm canlılara hizmet etmek amacıyla kurulan ve varlığı yüzyıllar öncesine dayanan Türk-İslam medeniyetinin en önemli kuruluşları arasında yer alan tarihi vakıflar, Vakıflar Genel Müdürlüğü himayesinde vakıf sahiplerinin istekleri doğrultusunda insanlara yardım eli uzatıyor.

Vakıfların faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Kayseri Vakıflar Bölge Müdürü Murat Seçilir, kuru gıda yardımından öğrencilere burs verilmesine, tarihi eserlerin korunmasından ihtiyaç sahibi ailelere aylık bağlanmasına kadar pek çok yardımı gerçekleştiren vakıfların, Ramazan ayında da halkımızın yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde Selçuklu ve Osmanlı döneminde günümüze aktarılan yaklaşık 41 bin 750, Medeni Kanuna göre kurulan ise 5 bin vakıf bulunduğu belirten Bölge Müdürü Murat Seçilir; “Yöneticisi kalmayan tarihi vakıfların tüzel kişiliklerini sürdürerek kurucularının öngördüğü amaçlar doğrultusunda 81 ilimizde faaliyet gösteriyoruz. Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze bağlı Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri’de de vakıf senetlerinde yazan isteklerin yerine getiriyoruz.” dedi.

Vakıfların iyilik duygusunun somutlaştığı kurumlar olduğunu vurgulayan Kayseri Vakıflar Bölge Müdürü Murat Seçilir; “81 ilde gıda yardımını yılın 12 ayı yapıyoruz. Salgın döneminde de vakıf hizmetlerimiz sürüyor. Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Niğde’de toplam 800 aileye, 3 bin 200 kişiye kuru gıda yardımı yapıyoruz. Ramazanda da Cacabey Vakfı, Hacı Kılıç Camisi Vakfı, Hunat Hatun Camisi ve Medresesi Vakfı’nın hizmetlerini sürdürüyoruz. Kuru gıda yardımları PTT Kargo ile vatandaşların adreslerine ulaştırılıyor. Bu salgın döneminde sosyal mesafe kurallarına uyarak yardımların birebir yerine ulaşmasını sağlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.