Yankı 40 Kırşehir Haber

UZMANLARDAN 10 BİN TL DESTEK

UZMANLARDAN 10 BİN TL DESTEK
1.413
13 Nisan 2020 - 11:02

Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 10 Bin TL bağışladı.
Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Arif Saylam, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eski uzman erbaşların üye olduğu dernek olarak kampanyaya destek sağladıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli dayanışma çağrısı üzerine kampanyaya dernek olarak 10 bin TL bağışladıklarını ifade eden Arif Saylam, “Bilindiği gibi, Türk Silahlı Kuvvetlerinden sözleşmelerine müteakip görev süreleri biten uzman çavuşlarımızın üyelikleri ile oluşan derneğimizde üyelerin % 90’dan fazlası asgari ücretle geçimini sağlamaktadır. Ancak, dernek üyelerimiz böylesine önemli bir konuda duyarlı davranarak imkânları ölçüsünde çağrıya katkı sunmuşlardır. Geçimini zor sağlayarak, milli dayanışma içerisinde bir vatandaşımızın evindeki çorbaya tuz olabilmek için elimizden geleni yapmaya gayret gösterdik. Bütün üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugünler birlik ve beraberlik içerisinde aşılacaktır. Allah devletimize, milletimize, ezanımıza, bayrağımıza zarar getirmesin. Eğitimli ve tecrübeli uzman çavuşlarımızın dün olduğu gibi bugün de ihtiyaç hâsıl olursa maaş almadan göreve hazır olduklarını da ayrıca belirtmek isterim.” dedi.
Üyelerinin dernek kanalıyla kampanyaya destek olmaya devam edebileceklerini belirten başkan Arif Saylam, diğer tüm sivil toplum kuruluşlarını da aynı duyarlılıkla kampanyaya destek olmaya davet etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.