Yankı 40 Kırşehir Haber

UNİKOP BAŞKANLIĞI AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE

UNİKOP BAŞKANLIĞI AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE
965
24 Ocak 2020 - 17:03

Konya Ovası Projesi kapsamında bulunan illerin üniversiteleri arasında işbirliğini sağlamak amacıyla kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğinin (UNİKOP) 2020 dönem başkanlığı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine verildi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, tören öncesinde Vali İbrahim Akın, ÜNİKOP dâhilindeki üniversite rektörleri ve rektör yardımcılarının yer aldığı heyete, üniversitemizdeki akademik ve fiziki gelişmeler hakkında bilgiler aktarıldı.

İlimize gelen 13 Üniversite Rektörünün katılımı ile yapılan 2020 UNİKOP Dönem Başkanlığı Devir Teslim Töreninde bir konuşma yapan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, 2013 yılında faaliyete başlayan ve 13 üye üniversitesi bulunan UNİKOP hakkında bilgiler vererek 2020 UNİKOP dönem başkanlığını Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yürüteceğini söyledi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise konuşmasında, UNİKOP Dönem Başkanlığına getirilmiş olmaktan kıvanç duyduklarını belirterek, “Üniversiteler bölgesinde ve ülkesinde iş ve sanayi sektörünü bir araya getirmeye yönelik çalışmalar yapması gereken kurumlardır. Bu sektörlerin üniversitelerden istekleri ve üniversitelerin bu sektörlere nasıl katkı sağlayabileceği yönünde değerlendirmelerin yapılması gerekmektedir. ÜNİKOP Başkanlığımız sürecinde üniversitelerimizin tecrübelerini birbirine aktarmaları konusundaki çalışmalara ağırlık vereceğiz.” dedi.

Yapılan sunumların ardından, 2019 UNİKOP Dönem Başkanı Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, 2020 UNİKOP Dönem Başkanlığını Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya devretti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.