Yankı 40 Kırşehir Haber

ULU ÖNDER ATATÜRK SAYGIYLA ANILACAK

ULU ÖNDER ATATÜRK SAYGIYLA ANILACAK
452
08 Kasım 2019 - 11:15

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de anılacak.

Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 81. yılında düzenlenecek ilk program, saat 09.00’da Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayacak. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bayrağımız göndere çekilip yarıya indirilecek.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve protokol üyelerinin yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılacağı Anma Programına Kırşehirlilerin de yoğun katılım sağlaması bekleniyor.

Cacabey Meydanındaki Çelenk Sunma Töreninin ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezin Muharrem Ertaş Konferans Salonunda, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından “Meşrutiyetten Cumhuriyete, Cumhuriyetten 10 Kasım’a Gazi Mustafa Kemal Atatürk” adlı konferans verilecek.

Atatürk’ü Anma Programı kapsamında tüm okullarda ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun olarak çeşitli etkinlikler ve okullar arası “Atatürk” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

          Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı; 

Her yönüyle Türk Milleti’nin asil karakterini yansıtan ve milletimizi karanlıktan aydınlığa çıkartan büyük önderimizi kaybettiğimiz gün olan 10 Kasım, milletimiz için bir yas günü olmasının ötesinde, O’na duyduğumuz sevgi ve saygıyı gösterme, fikirlerini yaşatma, ülkemize olan görev ve sorumluluklarımızı hatırlama günü olmalıdır.

Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimize sahip çıkmak, her türlü tehlikeye karşı korumak, gelecek nesilleri O’nun fikirleriyle yetiştirmek, birlik ve beraberlik içerisinde durmadan çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak bizim en ulvi görevimizdir.

Milletçe bu bilinç içerisinde ülkemizi geleceğe taşırken, bizlere özgür ve bağımsız olarak yaşama fırsatı veren atamızı her zaman sevgi, saygı ve özlemle anacağız.

Bu duygularla, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan kılan tüm kahramanları saygı ve şükranla yâd ediyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.