Yankı 40 Kırşehir Haber

TUTAP HEYETİ VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ

TUTAP HEYETİ VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ
478
06 Mart 2019 - 15:30

Dünya Mirası Türkiye Projesini yürüten Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız ve beraberindeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, ülkemizin tanıtımı adına çalışmalar yürüten TUTAP’ın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.
Ülkemizin tanıtılması konusunda yapılan faaliyetlerin desteklenmesinin ülke olarak uluslararası alanda sahip olduğumuz vizyona önemli katkılar sağlayacağını belirten Vali Akın, canlı bahis siteleri ve Tanıtma Platformu TUTAP, ülkemizin bütün değerleriyle birlikte daha etkili, daha kapsamlı bir şekilde tanıtılması adına yaptığı çalışmaları destekliyoruz. ‘Dünya Mirası Türkiye’ projesi de TUTAP tarafından yürütülmektedir. Malumunuz olduğu üzere ilimizin en değerli tarihi değerleri olan Cacabey Medresesi ve Ahi Evran Camisi UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Turizm ve kültürel zenginliğe sahip ülkemizin bütün değerlerini farklı ülkelerde yaşayan insanlara, ülkemize gelen yabancı misafirlere tanıtmak ülkemizin turist sayısını da artıracaktır. Bu vesileyle, TUTAP ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız da konuşmasında, “Ülkemizin tanıtımına dair faaliyetler sürdürüyor, bu çerçevede projeler hazırlayarak düzenlediğimiz etkinliklerle çalışmalarımızı hedef kitlelere ulaştırmak için gayret ediyoruz. Bu kapsamda Kırşehir’de bulunan Cacabey Medresesi ve Ahi Evran Camisinin Dünya Mirası listesi alınması konusunda çalışmalar yürüteceğiz.” şeklinde konuştu.
TUTAP Genel Başkan Yardımcısı Şerife Karacabey ve TUTAP Kırşehir Temsilcisi Osman Demir’in de yer aldığı ziyaret, Sayın Vali Akın ve misafirler arasında yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.