Yankı 40 Kırşehir Haber

TÜRKTOB VE SÜSBİR BAŞKANLARI VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ

TÜRKTOB VE SÜSBİR BAŞKANLARI VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ
393
20 Nisan 2019 - 12:11

Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında konuşan Vali Akın, Kırşehir’in tohum, süs bitkileri, fidan ve fide üretimi ile seracılık yatırımları için uygun bir il olduğunu söyledi.

Valilik olarak bu konulardaki projeleri desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirten Vali Akın, “Ülkemizde tohumculuk alanında önemli mesafeler kaydedilmiştir. Tohumculuk sektöründe etkin stratejiler geliştirerek üretimin, üründen alınan verimin ve ihracatın artırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, bulunduğu coğrafya ve farklı iklim özellikleriyle süs bitkisi üretimi açısından son derece uygun olan ülkemizde Süs Bitkileri Üreticileri Birliği süs bitkisi üreticilerini temsil eden meslek örgütüdür. Bu tür kuruluşlar, üyeler arasında dayanışma sağlayarak mesleki faaliyetlerin kolaylaştırılmasını sağlamaktadır. Bu vesileyle, her iki başkanımıza da ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar da sektörleri hakkında bilgiler vererek Vali Akın’ın kendilerine göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Yatırımcı işadamı Serdar Eygün’ün de yer aldığı ziyarette ilimizdeki seracılık yatırımları değerlendirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.