Yankı 40 Kırşehir Haber

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 174 YAŞINDA

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 174 YAŞINDA
507
10 Nisan 2019 - 12:46

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yılı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de kutlandı.
10 Nisan Polis Günü nedeniyle Atatürk Anıtına İl Emniyet Müdürlüğü ve POMEM Müdürlüğünün çelenklerinin sunulmasıyla başlayan törene Vali İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yüzb. Harun Ağaç, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Akın, huzur ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutladığımızı söyledi.

Devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan Polis teşkilatımızın dünyada örnek bir teşkilat olduğunu belirten Vali Akın, “Polis teşkilatımızın mensupları devleti, milleti, bayrağı ve kutsal saydığı değerlerin muhafazası için gerektiğinde canını seve seve feda ederek, şehit olmayı yüce paye saymış ve Türk Milletinin her daim övünç kaynağı olmuşlardır.
Kurulduğu günden itibaren çağın gereklerine uygun olarak modern araç ve gereçlerle teknik altyapısını kuvvetlendiren, tecrübeli ve donanımlı kadrosuyla suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdüren Türk Polisi dün olduğu gibi bugün de ilk günkü heyecanla görevinin başında, aziz milletimizin hizmetindedir.
Yaşadığımız yüzyılda bilişim teknolojilerinin ilerlemesi ile birlikte suç türleri de çeşitlilik göstermektedir. Toplumsal huzurun sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması ve suçlularla etkin mücadele edilmesi noktasında teşkilatımıza düşen sorumluluk giderek artmıştır. Vatandaşlarımızın da polisimize her türlü mücadelede yardımcı ve destek olması son derece önemlidir.
Devletinin ve milletinin yanında olmayı kendisi için görev bilen Kırşehirliler de her zaman olduğu gibi bu gün de Polis Teşkilatımızın yanındadır. Vatandaşlarımızın desteği ve her kademede görev yapan Polislerimizin üstün görev anlayışı neticesinde bugün Kırşehir, asayiş ve güvenlik açısından ülkemizin en huzurlu illeri arasında yer almaktadır.
Bu gün vesilesiyle ben de vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile görevlerini ifa eden tüm emniyet personelimize teşekkür ediyorum. Bu duygularla, 174. kuruluş yıldönümüne ulaşan Türk Polis Teşkilatı mensuplarının gününü kutluyor, görevleri başında şehit olan emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet, halen görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara, aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.
İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz de konuşmasında, “Demokratik hukuk devletinin öncelikli görevi onun asıl unsuru olan vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumak, kollamak, huzur ve güven içerisinde hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamaktır. Bu görevleri de demokratik hukuk kuralları içerisinde yerine getiren sistemin temel taşlarından biri de emniyet teşkilatıdır. Türk emniyet teşkilatı, toplumsal barışı temin etmek amacıyla hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinmiştir. Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, bayram seyran demeden, günün her saatinde büyük bir özveri ile üstlendiği her görevi başarıyla yerine getirmiş, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever olmalarıyla milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahip olmuştur. Devletimizin bekası ve geleceği için vatandaşlarımızla birlikte bu güne kadar hain terör örgütlerine karşı azim ve kararlılıkla yürüttüğümüz mücadele, hain terör örgütleri bitinceye kadar devam edecektir. Hedefimiz ilimizdeki huzur ve güven ortamını en üst düzeye taşımak, devlet otoritesini sarsmaya yönelik her türlü kanunsuzluğu ortadan kaldırmak ve polis-halk ilişkisine özen göstererek daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmaktır. Bu duygularla, bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, ailelerine şükranlarımızı sunuyor, teşkilat mensuplarımıza da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Tören, Polis Evinde sunulan çeşitli ikramlarla sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.