Yankı 40 Kırşehir Haber

TRAFİK VERİLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

TRAFİK VERİLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
418
18 Temmuz 2019 - 10:31

2019 Yılı ilk 6 aylık trafik verileri, Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Suat Orhan ve ilgili kurum amirleri katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Akın, ilimizde trafik konusunda alınan mevcut tedbirler ile alınması ve takip edilmesi gereken ilave tedbirlerin görüşülüp değerlendirileceğini söyledi.
İlimizde trafik kazalarının en aza indirilmesi için gereken çalışmaları yaptıklarını belirten Vali Akın, “İçişleri Bakanlığımızın Trafik Güvenliği Uygulama Politikası ile alakalı değerlendirme toplantısında, Trafik Kazalarını Önleme Planı doğrultusunda trafikte denetimlerin arttırılması, ölümlü ve yaralanmalı kazaların azaltılması, hız ve emniyet kemeri denetimlerinin artırılması, şehirlerarası güzergâhlara Yaşam Tünellerinin oluşturulması ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Bilindiği gibi, 2019’un Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmişti. Bu kampanya kapsamında gereken tüm çalışmalar da bu toplantıda değerlendirilerek eksikler okullar açılmadan tamamlanacaktır. İlimizin temel trafik sorunlarını ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek çözme gayretindeyiz. Vatandaşlarımızdan da trafikte alınan tedbirler konusuna karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi.
‘Trafik Kazalarını Önleme Planı’, ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz/Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı’, ‘Önce Yaya Uygulaması’ ve ‘Mevcut Tedbirlerin Değerlendirilmesi’ konularının ele alınıp görüşüldüğü toplantı, emniyet teşkilatı mensupları tarafından yapılan sunum ve sonrasında yapılan değerlendirmeler ile sona erdi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.