Yankı 40 Kırşehir Haber

TIP BAYRAMI NEDENİYLE PROGRAM DÜZENLENDİ

TIP BAYRAMI NEDENİYLE PROGRAM DÜZENLENDİ
511
13 Mart 2019 - 19:18

Hastanenin eğitim salonunda gerçekleştirilen programa Vali Akın’ın yanı sıra Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, Başhekim Yahya Şahin, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.
Programda konuşma yapan Vali Akın, ilimizde geniş bir sağlık ekibiyle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verme gayretinde olduklarını söyledi.

Gecesi, gündüzü, bayramı, tatil olmayan mesleklerden birinin de sağlık çalışanlarının mesleği olduğunu belirten Vali Akın, “İlimizdeki sağlık hizmetlerinin sunumunda vatandaşlarımızın memnuniyetinin üst seviyede olduğunu biliyoruz, bu da bizlere mutluluk veriyor. Günümüzde sağlık hizmetlerinde çok iyi noktaya geldik. Vatandaşlarımız artık hastaneye gelirken sıkıla sıkıla değil, günün hangi saatinde olursa olsun gönül rahatlığıyla gelebiliyor. Ayrıca, tüm kamu çalışanlarında olduğu gibi sağlık çalışanları da vatandaşımıza hoşgörülü ve sıcak şekilde yaklaşmalı, güler yüzlü hizmet etmeleridir. Bunun yanında özellikle, sağlık çalışanlarının zaman zaman şiddete maruz kaldıklarını görüyoruz, bu durum bizleri çok üzmektedir. Sağlık çalışanlarına yapılan bu şiddeti tasvip etmediğimizi bildiriyorum. Bu vesileyle, sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek ve sağlık çalışanları arasındaki dayanışmayı artırmak maksadıyla kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Mustafa Kendirli de konuşmasında, “Sağlık alanında ilimizde çok güzel gelişmeler yaşandı. Vatandaşlarımıza verilen hizmet kalitesi arttı. Her alanda olduğu gibi hem sağlık personelinin çalışma hayatında iyileştirmeler, hem de daha iyi hizmet verme adına çalışmalar yürütüyoruz. Bu vesileyle, doktorlarımız başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının gününü kutluyorum.” dedi.

Program, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Aslıhan Kılıç Torun ve İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu’nun yaptığı konuşmaların ardından Göğüs Hastalıkları Uzmanı Mehmet Çiçek ve Doktor Gündüz Yücesan’a Sayın Valimiz ve Milletvekilimiz tarafından sağlık hayatına uzun yıllar boyunca verdiği hizmetlerinden dolayı plaketlerinin verilmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.