Yankı 40 Kırşehir Haber

TAMAMEN NORMALLEŞTİK

TAMAMEN NORMALLEŞTİK
3.245
10 Haziran 2020 - 15:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme süreci kapsamında düzenlenen Kabine toplantısı sonrasında Normalleşme Sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmeler, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması ve düğün salonlarının açılış süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22:00’den 24:00’e uzatılmıştır. Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 01 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uyarak faaliyete geçebileceklerdir. 65 yaş üstü vatandaşlarımız her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında, 18 yaş altında olanların kısıtlamaları ise ebeveynleri refakatinde olmaları şartıyla kaldırılmıştır.” dedi.

Nikâh Salonlarının 15 Haziran’dan itibaren, düğün salonlarının ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aldığımız kararların ülkemize milletimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum.” şeklinde konuştu.

Alınan bu kararlarla, günlük hayatta uygulamaya konulan kısıtlamalar büyük oranda kaldırılmış oldu. Ancak uzmanlar son günlerde artan vaka sayısını göz önüne alarak, mutlaka maske takma, el hijyeni ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belirtiyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.