Yankı 40 Kırşehir Haber

STK’LARDAN BAHAR KALKANINA ORTAK DESTEK

STK’LARDAN BAHAR KALKANINA ORTAK DESTEK
1.839
04 Mart 2020 - 12:12

İdlib’de gerçekleşen ve 33 şehit verdiğimiz saldırı sonrası Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de başlattığı Bahar Kalkanı Harekatına Kırşehir’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarından destek açıklaması geldi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılan açıklamaya Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak, MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Feyzullah Duran, Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, OSB Başkanı Süleyman Eraslan, Kırşehir TSO Meclis Başkanı Mehmet Aydın, Kırşehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Süleyman Kaya, Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferhat Çağlayan, Kaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yakup Eğri, Hak-İş Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler, Eğitim Bir- Sen İl Temsilcisi Fatih Mehmet Yavuz, Kamu – Sen İl Temsilcisi Bilal Türk, Türk – Yol İş Temsilcisi Muzaffer Yılmaz ve Odaların Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.
STK başkanları adına ortak basın açıklamasını okuyan Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferhat Çağlayan, 81 ilde eş zamanlı olarak Türkiye’nin önde gelen meslek örgütleri, sendika konfederasyonları ve sivil toplum kuruluşları ile hep birlikte bu açıklamayı yaptıklarını söyledi.
“Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz.” şeklinde sözlerine devam eden Ferhat Çağlayan, “Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde șehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi Buradan tekrar sesleniyoruz Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte, rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.” dedi.
Türk Devleti ve Türk ordusunun bugüne kadar Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barıș Pınarı Harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde verdiğini ifade eden Çağlayan; “Bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. Bahar Kalkanı Harekâtıyla da bu bedeli ödemeye başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıklarını bir tarafa bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın da arkasında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Cenab-ı Hak, ülkemizi her türlü tehlikelerden korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.