Yankı 40 Kırşehir Haber

SOSYAL YARDIM PARASINI e-devlet’e SOR

SOSYAL YARDIM PARASINI e-devlet’e SOR
1.482
08 Nisan 2020 - 11:42

Son zamanlarda tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000 TL yardım yapılıyor.

Bu ailelerin büyük kısmı parasını almış olsa da bazı aileler bu parayı alıp almayacakları konusunda arayış içinde bulunuyor. Yardım alıp alamayacağını bilmeyen vatandaşlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından e-devlet sorgulama ekranı erişime açıldı. Vatandaşlar yardım alıp almadıklarını ve bundan sonra yapılacak yardımların bilgisine de e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama  sayfasından bakabilecekler.

Öte yandan Yardımdan, Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kişilere Yönelik Aylık, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardımı, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakit Yardımı alanlar otomatik olarak bu yardımdan faydalanabilecekler.

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da ödemeleri ikametlerinde elden almışlardı. Ancak, yardım alamayanların kurumlar nezdinde yaptıkları yoğun başvurunun önüne geçmek amacıyla hak sahiplerinin isimlerinin e-devlet üzerinden yayınlanmasına karar verilmesi isabetli bir uygulama olarak değerlendirildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.