Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEKER FABRİKASI GENEL MÜDÜRÜ ;İŞÇİ ÇIKARMADIK İSTİHDAM SAĞLADIK

ŞEKER FABRİKASI GENEL MÜDÜRÜ ;İŞÇİ ÇIKARMADIK İSTİHDAM SAĞLADIK
48.506
09 Nisan 2019 - 14:56

Tutgu Gıda Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, KIRŞEHİR Şeker Fabrikası’nın Türkiye’de kapasitesini artıracak en önemli fabrika olacağını belirterek işçi çıkarmadıklarını aksine 100 kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.

FABRİKANIN KAPASİTESİNİ ARTIRDIK

Geçen sene 4 bin 500 ton civarında pancar işledik. Bakım yaparak fabrikanın kapasitesini artırdık. Gelecek sene çok iyi bir yatırım yapacağız. Fabrikanın işleme kapasitesini 8 bin tona çıkaracağız. Çok ciddi yatırımlar var. Yurtdışından bağlantılar var. 20 milyon lira gibi rakamla yurtdışı ile bağlantı yapmak için komple fabrikayı elden geçiriyoruz. “dedi.

HAVADAN PARA KAZANMA DEVRİNİ BİTİRDİK

Şöyle bir adaletsizlik var. İnsanlara fabrika çok fazla kota vermiş. Biraz da hatır, gönül işi olmuş. Kota sahibi eczacılık yapıyor. 5 bin ton kotası var ama hayatımda hiç tarla ekmemiş. Devlette bunu kontrol etmiyor. Vatandaş hasada yakın geliyor parasını alıp gidiyor. Resmen tefecilik yapıyor, biz tefeciliği bitirdik. Ekmeyenler üzerindeki bütün kotaları aldık, eken çiftçiye dağıttık.

İŞÇİ ÇIKARMADIK İSTİHDAM SAĞLADIK

Eleman çıkarmayacağız dedik. İsteyen arkadaşlarımız devletin değişik fabrikalarında veya o ilde bulunan kamu kuruluşlarına geçirebilirler. Memur arkadaşlarımız özellikle Kırşehir’de diğer resmi kurumlara geçtiler. Bazı arkadaşlarımız da yine devletin değişik kurumlarına veya kendi illerine gittiler. Biz sadece 5 personel çıkardık. Onlara farklı alanda çalışmaları için yer gösterdik. Kabul etmedikleri için işlerini sonlandırmak zorunda kaldık. Onlara hem kıdem hem de ihbar tazminatlarını verdik. Bazı basın kuruluşlarında yer aldığı gibi biz personel çıkarmadık tam tersine 100 kişilik istihdam sağladık, şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.