Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ

ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ
1.460
17 Mart 2020 - 13:56

18 Mart Şehitler Günü nedeniyle hazırlanan programın Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında az katılımlı ve kısaltılmış olarak yapılacağı öğrenildi.

Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliğinde saat 11.00’de başlayacak Anma Programında Şehitlik Anıtına Valilik, Belediye Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Derneği ile Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği tarafından çelenk sunulacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Şehitlerimizin Ruhuna Kuran-ı Kerim Okunması ve Dua yapılması ile devam edecek program Şehit Kabirlerinin ziyaret edilmesi ile sona erecek.

Şehitler Günü programında yer alan diğer etkinliklerin koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında iptal edildiği öğrenilirken Vali İbrahim Akın, Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında; Tarihe altın harflerle yazılan “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü milletçe büyük bir gururla kutlarken vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle bir kez daha şükran ve saygıyla anıyoruz, sözleriyle başlayan Vali İbrahim Akın; “Çanakkale Savaşı, Türk ve dünya tarihi için bir dönüm noktasıdır. Zira I. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren, güç dengelerini alt üst eden, tüm dünyayı hayrete düşüren bir iman, azim ve kararlılık mücadelesidir. Ordumuzun üstün gayreti sayesinde bu savaş, yenilmez sayılanların mağlubiyeti olmuştur. Bu savaşlarda, vatan ve millet sevdalısı ecdadımız kanının son damlasına kadar vatanını müdafaa etmiş ve bir gül bahçesine girercesine bu vatan için şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Bu zafer ve beraberinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı tüm dünyaya sadece askeri gücün, silah ve teknolojik donanımın savaşı kazanmada yeterli olamayacağını bir kez daha göstermiştir. Bugün aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde devletimiz dimdik ayaktadır ve onlardan aldığımız güçle geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bizler, ecdadımızın emaneti olan kutsal vatan topraklarını şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla sonsuza kadar yaşatmanın kararlılığı içerisindeyiz. Bu yolda en büyük gücümüz sahip olduğumuz birlik ve beraberliğimizdir.” dedi.

Son dönemde şanlı ordumuzun sınırlarımızın güvenliğini sağlamak ve bölgedeki terör yapılanmalarına son vermek amacıyla İdlib’te Bahar Kalkanı Harekâtı’nı başlattığını belirten Vali İbrahim Akın; “Bu mücadeleler sırasında şehitlik mertebesine yükselen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu duygularla, her köşesi cennet olan bu vatanı canları pahasına savunarak bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.