Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEHİTLER ORMANINA FİDAN DİKİLDİ

ŞEHİTLER ORMANINA FİDAN DİKİLDİ
501
22 Mart 2019 - 22:22

21-27 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Kırşehir Şehitler Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Boztepe yolu civarında yer alan ve geçtiğimiz hafta kutlanan “Şehitler Haftası” kapsamında oluşturulan Kırşehir Şehitler Ormanı fidan dikim programına Vali İbrahim Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser, Kırşehir Orman Müdürü Reşat Karaca, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, daire müdürleri, şehit aileleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Fidan dikim öncesi konuşma yapan Vali Akın, ülkemize ve gelecek nesillere daha yeşil bir Kırşehir bırakmak için şehitlerimizin anısına fidan dikimi gerçekleştireceklerini söyledi.

Her fidanın altında şehitlerimizin isimlerinin yazdığı mermer plakaların yer aldığını belirten Vali Akın, “İçişleri Bakanlığımız Sivil Toplum Genel Müdürlüğünün desteklediği proje kapsamında oluşturulan Şehitler Ormanına ‘Ormansız Bir Yurt, Vatan Değildir’ sloganıyla bugün burada Kırşehirli 190 şehidimiz anısına mavi ladin fidanı dikilecek. Şehitlerimizin kanlarıyla vatan kıldığı ve bizlere emanet ettiği bu toprakları koruma, yeşillendirme, ülkemizin akciğerleri olan ormanlarımızı geliştirmek durumundayız. İlimizdeki orman varlığının artırılması noktasındaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.
Kırşehir Orman Müdürü Reşat Karaca ve Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan da yaptıkları konuşmalarda oluşturulan orman hakkında bilgiler verdiler.
Ağaçlandırma töreni, Vali Akın ve beraberindeki protokolün fidanları toprakla buluşturması ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.