Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEHİT OĞLUNUN ORGAN KARDEŞLERİYLE BULUŞACAK

ŞEHİT OĞLUNUN ORGAN KARDEŞLERİYLE BULUŞACAK
1.977
16 Mart 2020 - 10:48

Bursa’da geçirdiği trafik kazası sonucunda şehit olan ve organlarıyla 5 kişiye hayat veren Kırşehirli Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın annesi Sevgi Yılmaz, oğlunun organlarıyla hayat verdiği kişilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Polis Memuru Hayrettin Yılmaz, Bursa-Osmangazi’de meydana gelen trafik kazasında 23 Ekim 2018 tarihinde şehit olmuş, Organlarını bağışlanması nedeniyle kalbi, akciğeri, karaciğeri ve böbrekleriyle 5 kişiye hayat vermişti. Şehidin hayat verdiği kişilerle sosyal medya üzerinden görüşen Şehidimizin annesi Sevgi Hanım, kendini hazır hissetmediği için oğlunun organlarının yaşadığı kişilerle yüz yüze görüşmüyordu.

Böbreğin takıldığı kızın her Cuma günü kendisini aradığını belirten Sevgi Yılmaz, “Kızımız Kuran okurken sağ böbreğini tutup oğlum Hayrettin’e de dua ettiğini söylüyor. Manevi değeri yüksek olan bu şeyler çok önemli. İnanıyorum ki oğlum organ kardeşlerinin her nefes alışını bile hissediyor. Ben gidemeyince onlar gelmek istediler ama organ bağışı çok riskli bir iş. Onların sağlığını da düşünerek heyecanlanır diye kabul etmedim. Biraz daha sabretmek istediğimi söyledim. İlk fırsatta oğlumun organlarının yaşadığı kişilerle görüşeceğim. Kendimi bir buçuk yıldır bu buluşmaya hazırlıyorum.” dedi.

Sevgi Yılmaz, şehit oğlunun hatıralarının yaşadığı odada oğlunun elbiselerini öpüp koklayarak acısını dindirmeye çalışıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.