Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEHİT AİLELERİNDEN KAMPANYAYA DESTEK

ŞEHİT AİLELERİNDEN KAMPANYAYA DESTEK
1.535
22 Nisan 2020 - 11:22

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasına” 8 bin TL. destek sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçarslan yaptığı açıklamada, Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ve bu dönemde yardımlaşmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Kırşehir Şehit aileleri olarak her zaman devletimizin yanında olduklarını belirten Dernek Başkanı Mutlu Kılıçarslan; “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak sessiz kalmamız mümkün değildi. Üyelerimizde sorumlu birer vatandaş olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanyaya destek verdiler. Bizler de 8 bin TL. olan bu bağışı kampanya hesabına yatırdık. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Koronavirüs hastalığının sadece memleketimizi değil 200’ü aşkın ülkeyi de tehdit etmeye devam ettiğini söyleyen Dernek Başkanı Mutlu Kılıçarslan; “Kara gün kararıp kalmaz demiş atalarımız. Mutlaka bu zor günler de birlik ve beraberliğimiz ile bir süre sonra sona erecek. Bizim de bu dönemde elimizden gelen yardımları millet olarak, insan olarak birbirimizle dayanışmak suretiyle yerine getirmemiz gerekiyor. Bu süreci de ancak zaten böyle atlatabiliriz. Bu zor süreçte dernek olarak Kırşehir Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kırşehir Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile irtibatımızı sağlayarak şehit ailelerimize istekleri doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu an ülkemizin dört bir yanında ve sınır ötesinde görevleri başında olan emniyet mensuplarımıza, kahraman Mehmetçiklerimize, Koronavirüsle mücadelede takdire şayan bir fedakârlıkla, sabırla görev yapan başta sağlık çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.