Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEHİT AİLELERİ VE ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

ŞEHİT AİLELERİ VE ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
439
10 Ekim 2019 - 13:45

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve Şehit Aileleri, Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekâtına destek verdi.

Kırşehir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Barış Pınarı Harekâtına destek amaçlı basın açıklaması yaptı. Kılıçaslan, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği olarak, “millet ordusunun yanında” sözüne destek vererek, kahramanlarımıza “Barış Pınarı Harekâtında” ve terörle mücadelede yapılan bütün operasyonlarda üstün başarılar diliyoruz. Kahraman askerlerimize şehit ailelerimizin selamlarını gönderiyoruz. Sefer askerimizden Zafer Allah’tandır” dedi.

Suriye’nin terör örgütü yapılanmasından temizlenmesi için bu operasyonun gerekli olduğunu ifade eden Kılıçaslan, ”Ülkemizin sınır güvenliğini tehdit eden PKK, YPG, PYD, DEAŞ gibi hainler Amerika ve İsrail’den destek alarak binlerce kilometre dışarıdan gelip sınır güvenliğini sağlamak ve enerji koridoru adı altında yapılanma kurmuşlardır. Bu terör yapılanmasına karşı başlatılan “Barış Pınarı” Harekatı’nı Kırşehir Şehit Aileleri Derneği olarak ailelerimiz adına destekliyoruz. Hain terör örgütünün baskısına maruz kalarak ülkemize sığınan Suriyeli vatandaşların bir an önce yurtlarına dönmeleri ve Suriye’nin terör örgütü yapılanmasından temizlenmesi için bu operasyon gerekiyordu. Bunu da yapabilecek orduya sahip tek devlet Müslümanlığın ve İslam’ın son Kalesi Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ordusudur. Başka hiçbir güç buna cesaret edemezdi ve nitekim Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile operasyon başlatıldı. Zalimin karşısında mazlumun yanında olan aslan yürekli, çelik bilekli kahraman Türk Ordumuzun, bu operasyondan yüzünün akıyla, hiçbir askerimizin burnu bile kanamadan çıkacağına inancımız ve güvenimiz tamdır. Kırşehir Şehit Aileleri Derneği olarak, “millet ordusunun yanında” sözüne destek vererek, kahramanlarımıza “Barış Pınarı Harekâtında” ve terörle mücadelede yapılan bütün operasyonlarda üstün başarılar diliyoruz. Kahraman askerlerimize şehit ailelerimizin selamlarını gönderiyoruz. Sefer askerimizden Zafer Allah’tandır” diye konuştu.

Öğrencilerden ‘Barış Pınarı Harekatı’ Yazılı Pankartlı Destek
Kırşehir’in Akçakent ilçesi Çok Programlı ve Şehit Mehmet Bayar Anadolu İmam Hatip Lisesindeki 90 öğrenci okul bahçesinde bir araya gelerek ‘Barış Pınarı’ Harekatına destek amacıyla koreografi oluşturdu. Şair Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini seslendiren öğrenciler ‘Barış Pınarı Harakatı ’yazılı pankartlarla Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlenen operasyona destek oldular.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.