Yankı 40 Kırşehir Haber

ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNCE İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNCE İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ
427
15 Mayıs 2019 - 13:41

Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından verilen ve ilimizdeki şehit yakınlarını bir araya getiren iftar yemeğine katıldı.

Askeri Gazinoda düzenlenen iftar programına Vali Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve eşi Duygu Gümüş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve Kezban Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Kırşehir Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, daire müdürleri, eşleri ve şehit aileleri katıldı.

 

İftardan sonra İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından konuşan Vali Akın, mübarek Ramazan ayında şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilediğini söyledi.

 

Bu topraklar üstünde özgürce yaşayabilmemizi şehitlerimize borçlu olduğumuzu belirten Vali Akın, “Böylesine güzel bir Ramazan akşamında şehitlerimizin değerli anne-babalarıyla, kardeşleriyle, evlatlarıyla bir arada bulunmaktan dolayı çok memnunuz. Dinmeyen acılarınızı gönülden paylaşıyoruz. Şehitlik en büyük mertebedir. Bu nedenle, şerefli bir ölüm herkese nasip olmaz. Bu duygularla bütün şehitlerimize rahmet, sizlere de sabırlar diliyorum.” dedi.

Çeşitli ilahilerin sunulduğu ve sema gösterilerinin de yapıldığı iftar programı, Vali Akın’ın şehit yakınları ile ilgilenerek onlarla yaptığı sohbet ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.