Yankı 40 Kırşehir Haber

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
1.575
20 Mart 2020 - 9:35

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar ıslık ve alkışlarla sağlık çalışanlarına destek oldu.

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla her akşam saat 21:00’de alkışlama çağrısı yapılmıştı. Kırşehirli vatandaşlar da bu çağrıya cevapsız kalmayarak saat 21.00’de evlerinin balkonlarına çıkıp dakikalarca sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttular.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “ALKIŞLAYALIM! NE KADAR ALKIŞLASAK AZDIR! Bugün saat 14:00’te TBMM’deki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili sağlık çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21:00’da milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum” çağrısında bulunmuştu.

Bakan Koca, daha sonra yaptığı paylaşımda ise “DESTEK ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM!” ifadelerini kullandı.

Bu akşam saat 21.00’den itibaren alkış eylemine daha çok sayıda Kırşehirlinin iştirak etmesi bekleniyor. Bizler de yankı40 Haber ekibi olarak risk altında çalışan fedakâr sağlık çalışanlarımızı yürekten alkışlıyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.