Yankı 40 Kırşehir Haber

SAĞLIK BAKANLIĞINCA, İLİMİZE 8 YENİ AMBULANS TAHSİS EDİLDİ

SAĞLIK BAKANLIĞINCA, İLİMİZE 8 YENİ AMBULANS TAHSİS EDİLDİ
535
12 Nisan 2019 - 16:14

Sağlık Bakanlığınca ilimize tahsis edilen 8 ambulansın teslim töreni gerçekleşti.

İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törende konuşan Vali İbrahim Akın, 8 yeni ambulansın ilimizde yürütülmekte olan sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracağını söyledi.

Kırşehir olarak ambulans ve istasyon başına düşen nüfus ortalamasına göre hastalara ulaşma konusunda Türkiye ortalamasına göre iyi bir durumda olduğumuzu belirten Vali Akın, “Sağlık Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen 8 ambulansın hizmete alım törenini gerçekleştiriyoruz. Bu ambulanslar, ilimizde yürütülmekte olan sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracak, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasına katkı sağlayacaktır. 40 ambulansa sahip olduğumuz Kırşehir’de olay yerine ulaşma süresi ortalaması ülke ortalamasında iyi bir konumda. İl merkezinde vakalara ulaşma süremiz 5.41 dakika, kırsal bölgelerde ise 14.41 dakikadır. Yeni ambulanslar da hızımıza hız katacak, hastalara daha çabuk ulaşılmasını sağlayacaktır. Günümüzde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaşmış, hastalar hastaneye gönül rahatlığı ile gitmektedir. Bu hizmetlerin sunumundan dolayı Sağlık Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Devletimizin verdiği destekler hızla devam edecektir. Geniş bir sağlık ordusu ile vatandaşlarımıza sağlık hizmetleri sunduğumuz ilimizde ambulansların hayırlı olmasını temenni ediyor, kazasız belasız günler diliyorum. Sağlık personelimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Milletvekilimiz Mustafa Kendirli de konuşmasında, “Bugün, 8 ambulansın Sağlık Bakanlığından teslim törenindeyiz. Bu yeni araçların acil durumlarda hastalarımıza ulaşma konusunda gücümüze güç katacağına inanıyorum. Ülkemizde son zamanlarda sağlık alanında birçok gelişmeler yaşandı. Bu ambulansların araç kafilemize katılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, yeni araçların hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu da yaptığı konuşmada sağlık personeli, ambulanslar ve araç filosu hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

“8 Ambulans, 8 Fidan” temasıyla düzenlenen tören, Sayın Valimizin yeni ambulanslarda incelemelerde bulunması, ardından Milletvekilimiz ve beraberindekiler ile birlikte fidan dikmesi ile sona erdi.

Törende Vali Akın’ın yanı sıra Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, daire müdürleri ve sağlık yöneticileri ile çalışanları yer aldı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.