Yankı 40 Kırşehir Haber

REKTÖR KARAKAYA BİRİM YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

REKTÖR KARAKAYA BİRİM YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
428
20 Mayıs 2019 - 17:13

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından düzenlenen Yükseköğretimde Engelsiz Ufuklar Çalıştayı ve 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödül Töreni’nde Üniversitemizin 8 birimi Mekânda Erişilebilirlik konusunda engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak almaya hak kazandı. Ahi Evran Üniversite’si Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Mekânda Erişilebilirlik konusunda engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak almaya hak kazanan 8 birimin yöneticisini 20 Mayıs 2019 tarihinde makamında ağırladı.

Turuncu bayrak ödülüne layık görülen 8 birim yöneticisine çalışmalarından dolayı başarılar dileyen Ahi Evran Üniversite’si Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 8 birimin yöneticisine Turuncu Bayrak ile birlikte belgelerini verdi.

Eğitimde Erişilebilirlik konusunda engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulumuz da Yeşil Bayrak ödülüne aday gösterildi.

Mekan ve eğitimde erişebilirlik konusunda engelliler adına önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Rektör Karakaya, üniversitelerin engelli bireylerin hayata katılma noktasında belirgin bir rol üstlendiklerini söyledi. Ahi Evran Üniversite’siz yerleşkesini engelli bireyler için engelsiz bir üniversite yapmak için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, engelli bireylerin de yaşama kolayca katılmaları için farkındalık oluşturmak istediklerini vurguladı. Turuncu Bayrak kazanan Ahi Evran Üniversite’si 8 biriminin yöneticisine teşekkür eden Rektör Karakaya, farkındalık artıracak ve sosyal sorumluluk kazandıracak faaliyetlerde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.