Yankı 40 Kırşehir Haber

RAMAZANDA EKMEĞE ZAM YOK

RAMAZANDA EKMEĞE ZAM YOK
1.374
23 Mart 2020 - 13:41

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, yaklaşan Ramazan ayında ekmeğe zamma müsaade etmeyeceklerini söyleyerek “mübarek Ramazan ayında ekmeğe zam yapılacak” söylentilerine son noktayı koydu.

Kırşehir’de, yaklaşık 3 aydır süren rekabet nedeniyle 59 kuruşa kadar düşen 200 gram ekmek fırıncılar arasında sağlanan anlaşma sonucu yeniden eski fiyatı olan 1.25 TL.’den satılmaya başlandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, fırıncıların aralarında sağladıkları anlaşmayla ekmek fiyatının normale döndüğünü söyleyerek Ramazanda kesinlikle ekmeğe zam yok diyerek zam söylentilerine son noktayı koydu.

Kırşehir’de fırıncıların üç ay önce başlattıkları rekabet sonucunda ekmek fiyatında dalgalanmalar olduğunu belirten Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, “Üç ayın sonunda fırıncılar aralarında anlaşarak rekabete son verdiler ve ekmek yeniden eski fiyatından yani 1.25 TL’den satılmaya başlandı. Fakat, bazı kesimler tarafından bu anlaşma kamuoyuna ramazan ayında ekmeğe zam yapılacak şeklinde yansıtılmaya çalışılıyor. Bu doğru değil. Kırşehirli hemşerilerimiz rahat olsun. Ne Sayın Valimiz, ne Ticaret ve Sanayi Odası, ne de ESOB olarak biz Ramazan ayında ekmeğe zamma kesinlikle müsaade etmeyiz. Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, vatandaşımıza Ramazan ayında zamlı ekmek yedirmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.