Yankı 40 Kırşehir Haber

PROTOKOLDEN KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

PROTOKOLDEN KURBAN BAYRAMI MESAJLARI
5.539
30 Temmuz 2020 - 23:46

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Kurban Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayımladılar.

Vali Akın mesajında, “Dini ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha hep birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri Yüce Rabbimize yaklaştıran Kurban ibadetinin ruhunda paylaşma, yardımlaşma ve insanların birbiriyle kaynaşması vardır. Nitekim Kurban Bayramı’nda insanlar, uzun zamandır görüşmediği yakınları, dost ve akrabaları ile hasret gidermekte, dargınlıkları bir kenara bırakarak, kardeşçe yaşama fırsatını yakalamaktadır. İnanıyorum ki, bu bayramda da yardımseverliği kendisine düstur edinen aziz milletimiz, ülkemizde ve dünyanın her köşesinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara ulaşarak dostluğun ve kardeşliğin en güzel örneklerini sergileyecektir.” Dedi

Milletvekili Mustafa Kendirli ise mesajında, milletçe sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Metin İlhan da “Salgına karşı verilen mücadele sonrasında huzur, bolluk, bereket dolu güzel günler ve sevdiklerimizle ağız tadıyla nice bayramlar yaşayacağımıza olan inancımızı yitirmiyoruz. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığına dikkati ve tedbiri elden bırakmadan, gereken duyarlılığı göstermemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ekicioğlu da bayramlar ile birlikte bütünlüğün, kardeşliğin ve barışın daha da kuvvetlendirileceğini aktardığı mesajında “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulmasını önemle rica ediyorum. Hep birlikte mücadele vererek, sağlıklı ve güzel günlere bir an önce kavuşacağız.” sözlerine yer verdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.