Yankı 40 Kırşehir Haber

PETLAS YİNE ZİRVEDE

PETLAS YİNE ZİRVEDE
5.217
20 Temmuz 2020 - 10:34

Ülkemizin en önemli milli sanayi kuruluşlarından birisi olan PETLAS, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 95. sırada yer aldı.

Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında yabancı ülkelerin Türkiye’ye ambargo uygulaması üzerine 1976 yılında dönemin Başbakanı rahmetli Süleyman Demirel tarafından askeri amaçlı lastikler için dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacıyla temeli atılan Petlas, özelleştirildikten sonra 2005 yılında Abdulkadir Özcan A.Ş. bünyesine katıldı. Yapılan teknolojik yatırımlar sonucu 365 bin m2 kapalı alan ve 4 bine yakın çalışan sayısına ulaşan Petlas, geniş ürün yelpazesi ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından birisi konumuna ulaştı.

Kuruluş amacına uygun olarak Türkiye’nin dışa bağımlılığını kaldırma vizyonuyla hareket eden Petlas, 4 farklı marka altında 2 bin 500’den fazla ürün ile uçak, askeri, zirai, iş makinesi, kamyon, otobüs, hafif ticari ve binek araç lastikleri ile tarım, sanayii, savunma ve ulaşım sektörlerinin hizmet veriyor.

PETLAS, İstanbul Sanayi Odası’nın “2019 Yılında Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 95. sırada yer alarak, ülkemizin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasına yükselişini sürdürdü. Bir önceki yıl değerlendirmesinde 98. Sırada yer alan PETLAS’ın 2019 yılı üretimden net satışları 2,2 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. 100’den fazla ülkeye ihracat yapan ve yurt genelinde 850’yi aşkın bayisiyle hizmet veren PETLAS, ülkemizin ve ilimizin gururu olmaya emin adımlarla devam ediyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.