Yankı 40 Kırşehir Haber

PETLAS KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLİ

PETLAS KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLİ
1.456
20 Nisan 2020 - 10:52

Koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarına ara veren sanayi kuruluşları ekonomik olarak ülkeleri büyük sıkıntıya düşürüyor. Üretimin durmaması yönünde tedbirler alan ülkeler sanayi tesislerini çalıştırmanın yollarını arıyor. Salgınla mücadele kapsamında tedbirler alan ülkemizin en önemli sanayi kuruluşlarından birisi olan PETLAS Lastik Fabrikası üretimine devam ediyor.

Fabrika yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 4 binden fazla kişinin çalıştığı PETLAS’ta şimdiye kadar herhangi bir vakaya rastlanmadı. Salgına karşı tüm tedbirleri alan PETLAS’ın üretime ara vermediği öğrenilirken kronik rahatsızlığı bulunan 70 çalışanına tedbir amaçlı izin kullandırıldığı açıklandı.

Fabrikada Koronavirüse karşı her türlü tedbirin alındığını bildiren fabrika yöneticileri; “İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği uzmanlarımız alınan kararlar çerçevesinde tedbirleri sıkı sıkıya kontrol ediyorlar. Öncelikle servis araçlarımızda % 50 kapasite ile taşıma kuralını uyguluyoruz. Aynı şekilde yemekhane ve fabrika içerisinde sosyal mesafeye uygun şekilde planlamamızı yaptık. Çalışanlarımıza kişisel temizlik ve dezenfekte konusunda eğitici bilgilendirmeler yapıyoruz. Hazırladığımız afişleri herkesin görebileceği yerlere astık.” şeklinde alınan tedbirleri dile getirdiler.

Fabrikaya dışarıdan ziyaretçi kabul edilmediğini belirten yetkililer, tüm çalışanlarımıza fabrika girişinde termal kamera uygulaması yapıldığını ve alınan tedbirler kapsamında herhangi bir sıkıntının da yaşanmadığını ifade ettiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.