Yankı 40 Kırşehir Haber

PETLAS ÇALIŞANLARINA KLİMALI DURAKLAR MONTE EDİLDİ

PETLAS ÇALIŞANLARINA KLİMALI DURAKLAR MONTE EDİLDİ
814
26 Mart 2019 - 16:46

Kırşehir Belediyesi, Petlas işçilerinin yazın sıcağından ve kışın soğuğundan koruyacak modern, klimalı durakları monte ederek, hizmete sundu.

Kırşehir’de Petlas işçilerinin için Ankara-Kayseri yolu üzerinde bulunan Coşkuntuna Oteli yanına, 27 Evler Belediye Evleri Şehitlik taksi yanına monte edildi.
Yaz aylarında sıcaklıkların 35 santigrat dereceyi bulduğu ve Kışın da sıcaklıkların eksi dereceye indiği Kırşehir’de Petlas işçilerinin servislerini beklerken yazın sıcaklardan korunması ve kışın soğuktan korunması için klimalı durak projesi hayata geçirildi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Petlas işçilerimizin kullanacağı klimalı duraklar şehrimizin iki yerinde monte edildi. Birisi Ankara-Kayseri yolu üzerinde bulunan Coşkuntuna Oteli yanına, ikinci durağımız ise 27 Evler Belediye Evleri Şehitlik taksi yanına monte edildi. Petlas’ta çalışan işçi kardeşlerimiz yazın sıcağından ve kışın soğundan artık korunacaklar. İşlerine giderken servislerini artık modern, klimalı duraklarda daha rahat gidip gidecekler.

Başkan Bahçeci, İlerleyen günlerde kent genelinde muhtelif noktalara yerleştirilecek duraklar vatandaşlar için yazın serinleten ve kışın ısıtan bir hizmet olacak. Kamera, klima, kütüphane, kablosuz internet, kurumsal televizyon, kesintisiz enerji gibi özellikleri ile teknolojik durak vasfına sahip olan klimalı duraklar, kendi enerjisini kendisi üretecek.
Enerjisini üzerindeki güneş panellerinden üretecek olan klimalı durak, yaz aylarında serinlik veren, kış aylarında ise vatandaşı dış ortamdan koruyan ve ısı enerjisi sağlayan bir sisteme sahip. Ayrıca durakta bulunun kütüphane de Petlas işçilerimizin otobüs beklerken kitap okuyarak, güzel vakit geçirebilmesini sağlayacak.15 metrekare büyüklüğünde 30 kişilik olan duraklar güvenlik kamerası ile 7/24 kayıt altında olacak.

Başkan Bahçeci, On yıldır ulaşımdan, alt yapıya, kültürden sosyale her alanda Kırşehir’imize yakışanı yatık yapmaya da devam ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.